بیابانک نیوز

-

اردوی بازیاب دانشجویان ترم 2 کارشناسی بهار

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم مرداد 1393ساعت 17:5  توسط   | 

صلا حیت در امور کیفری و حقوق (قسمت اول)

مقدمه

صلاحیت عبارت است از" اختیار و توانایی و شایستگی که دادگاه  در رسیدگی به پرونده دارد".اولین تصمیمی که هر قاضی باید بگیرد در مورد صلاحیت یا عدم صلاحیت است. تشخیص صلاحیت یا عدم صلاحیت هر دادگاه نسبت به دعوی مطروحه  با همان دادگاهی است که قانوناً مکلف به رسیدگی  بوده است . ( م 32 ق ت ...) و چنانچه دادگاه رسیدگی کننده خود را صالح به رسیدگی نداند با صدور قرار عدم صلاحیت پرونده را به دادگاه ذی صلاح ارسال می نماید و اگر دادگاه مرجوع الیه ادعای عدم عدم صلاحیت را نپذیرد پرونده جهت حل اختلاف تو سط دادگاه مرجوع الیه به دادگاه تجدید نظر استان ارسال می شود ( م33 ق .ت... )

اگر اختلاف صلاحیت بین دادگاه های دو حوزه قضایی از دو استان باشد مرجع حل اختلاف دیوان عالی کشور خواهد بود ( تبصره 5 ماده 33 ق ت )

در بحث صلاحیت ها دو موضوع مطرح است :1- صلاحیت دادگاه 2- صلاحیت قاضی به معنای عام کلمه . در مورد صلاحیت دادگاه در امور کیفری باید گفت که بر اساس ماده 51 قانون آ . د . ک دادگاه ها فقط درحوزه قضایی محل مأموریت خود ایفای وظیفه نموده و در صورت وجود جهات قانونی شروع به تحقیق و رسیدگی می کنند .

صلاحیت بر اساس معیار های مجازات مدار، متهم مدار و جرم مدار تقسیم می گردد ( ملاک صلاحیت یا عدم آن با همان دادگاه رسیدگی کننده است است .م 32 ق.ت.   در حقوق ایران برای تعیین صلاحیت ملاک دادگاه محل وقوع جرم است ولی در حقوق کشور های غربی به محل نتیجه جرم توجه می نمایند . بند الف ماده 51 قانون آ . د . ک مقرر می دارد" دادگاهی صلاحیت دارد که جرم در حوزه قضایی آن دادگاه واقع شده باشد".

دادگاه کیفری استان


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفتم آبان 1391ساعت 12:25  توسط   | 

برگزاری انتخابات انجمن حقوق

انتخابات انجمن حقوق در تاریخ 29/7/91 با حضور دانشجویان حقوق کاردانی و کارشناسی و حضور استاد حقوق آقای عسکری برگزار گردید.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم مهر 1391ساعت 21:21  توسط   | 

زیارت امام رضا (ع)

تصاویر بیشتر در ادامه مطلبادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم مهر 1391ساعت 21:23  توسط   | 

بازتاب خبر ساخت خوابگاه در سایت پایگاه خبری خور

ساخت خوابگاه دانشجویان علمی کاربردی خور به زودی آغاز می شود.

جلسه پرسش و پاسخ با حضور ریاست محترم مرکز آموزش علمی کاربردی خوروبیابانک جناب آقای شیبانی و آقای علیرضا نقدی استاد دانشگاه در تاریخ 24/7/91 برگزار گردید . این جلسه با استقبال گرم دانشجویان مواجه گردید در ابتدای جلسه ریاست محترم دانشگاه ضمن اعلام خبر فوق به ایراد سخنرانی پیرامون حال و آینده دانشگاه پرداخت . پس از آن آقای رجبعلی عسکری استاد حقوق به عنوان معاون فرهنگی دانشجویی به دانشجویان و اساتید خیر مقدم گفته و سمت و مسئولیت جدید جناب آقای علیرضا نقدی استاد حقوق این دانشگاه به عنواد دادستان شهرستان تبریک گفته و برای ایشان آرزوی موفقیت نمودند . در ضمن  معاونت فرهنگی دانشجویی ازکلیه خیرین استدعای مساعدت مالی جهت ساخت خوابگاه  نمودند.پس از آن استاد محترم دادستان شهرستان خوروبیابانک جناب آقای علیرضا نقدی به ایراد سخن پرداخته و به سؤالات دانشجویان پاسخ داده و آمادگی دادستانی را برای برقراری امنیت دانشجویان اعلام نمودند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هفتم مهر 1391ساعت 20:40  توسط   | 

ساخت خوابگاه دانشجویان علمی کاربردی خور به زودی آغاز می شود.

جلسه پرسش و پاسخ با حضور ریاست محترم مرکز آموزش علمی کاربردی خوروبیابانک جناب آقای شیبانی و آقای علیرضا نقدی استاد دانشگاه در تاریخ 24/7/91 برگزار گردید . این جلسه با استقبال گرم دانشجویان مواجه گردید در ابتدای جلسه ریاست محترم دانشگاه ضمن اعلام خبر فوق به ایراد سخنرانی پیرامون حال و آینده دانشگاه پرداخت . پس از آن آقای رجبعلی عسکری استاد حقوق به عنوان معاون فرهنگی دانشجویی به دانشجویان و اساتید خیر مقدم گفته و سمت و مسئولیت جدید جناب آقای علیرضا نقدی استاد حقوق این دانشگاه به عنواد دادستان شهرستان تبریک گفته و برای ایشان آرزوی موفقیت نمودند . در ضمن  معاونت فرهنگی دانشجویی ازکلیه خیرین استدعای مساعدت مالی جهت ساخت خوابگاه  نمودند.پس از آن استاد محترم دادستان شهرستان خوروبیابانک جناب آقای علیرضا نقدی به ایراد سخن پرداخته و به سؤالات دانشجویان پاسخ داده و آمادگی دادستانی را برای برقراری امنیت دانشجویان اعلام نمودند.+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391ساعت 21:36  توسط   | 

ساخت خوابگاه دانشجویان علمی کاربردی خور به زودی آغاز می شود.

جلسه پرسش و پاسخ با حضور ریاست محترم مرکز آموزش علمی کاربردی خوروبیابانک جناب آقای شیبانی و آقای علیرضا نقدی در تاریخ 24/7/91 برگزار گردید . این جلسه با استقبال گرم دانشجویان مواجه گردید در ابتدای جلسه ریاست محترم دانشگاه به ایراد سخنرانی پیرامون حال و آینده دانشگاه پرداخت . پس از آن آقای رجبعلی عسکری استاد حقوق به عنوان معاون فرهنگی دانشجویی به دانشجویان و اساتید خیر مقدم گفته و سمت و مسئولیت جدید جناب آقای علیرضا نقدی استاد حقوق این دانشگاه به عنواد دادستان شهرستان تبریک گفته و برای ایشان آرزوی موفقیت نمودند در ضمن  معاونت فرهنگی دانشجویی ازکلیه خیرین استدعای مساعدت مالی جهت ساخت خوابگاه  نمودند.پس از آن استاد محترم دادستان شهرستان خوروبیابانک جناب آقای علیرضا نقدی به ایراد سخن پرداخته و به سؤالات دانشجویان پاسخ داده و آمادگی دادستانی را برای برقراری امنیت دانشجویان اعلام نمودند.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و چهارم مهر 1391ساعت 21:33  توسط   | 

کارگاه آموزشی - انتخابات انجمن علمی حقوق شهرستان خور

کارگاه آموزشی

انتخابات انجمن علمی حقوق شهرستان خور

موضوع :صلاحیت

اساتید:1-جناب  آقای علیرضا نقدی استاددانشگاه و دادستان شهرستان خورو بیابانک

موضوع:صلاحیت دادسرا و دادگاه درامور کیفری

2-جناب آقای رجبعلی عسکری استاد دانشگاه و عضو کانون وکلای دادگستری اصفهان

موضوع:صلاحیت دادگاه در آیین دادرسی مدنی

مکان:سالن نماز خانه دانشگاه

زمان :شنبه مورخ 29/7/1391 از ساعت 15 الی 19

حضورکلیه دانشجویان حقوق درمقاطع کاردانی و کارشناسی(ترمی و پودمانی) الزامی است

در ضمن انتخابات جدید انجمن علمی برگزار می گردد.

       معا ونت فرهنگی دانشجویی علمی کاربردی خور و بیابانک -انجمن علمی حقوق شهرستان خورو بیابانک

+ نوشته شده در  شنبه بیست و دوم مهر 1391ساعت 22:12  توسط   | 

جشن شروع سال تحصیلی جدید در دانشگاه علمی کاربردی خوروبیابانک

جشن شروع  سال تحصیلی جدید امروز شنبه مورخ 91/7/15  با حضور اساتید محترم و مسئولین و دانشجویان عزیز دانشگاه علمی کاربردی خور در محل سالن نمازخانه دانشگاه برگزار گردید .  این مراسم با  تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط آقای حمید زرگر دانشجوی کارشناسی حقوق شروع شد .پس از آن آقای حسن حلوانی دانشجوی فعال  حقوق به عنوان مجری به حضار خیر مقدم گفت و جملاتی کوتاه در خصوص هدف از تشکیل جلسه بیان داشت و پس از آن آقای رجبعلی  عسکری  معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه و استاد حقوق  شروع سال تحصیلی جدید را به دانشجویان تبریک گفتند و مقررات آموزشی ، انضباطی و مالی را تشریح نمودند پس از آن مسئولین آمور مالی و آموزسی خانم ها صدیقه شیبانی مسئول اموزش و مریم شیبانی  مسئول امور مالی به سؤالات دانشجویان پاسخ دادند و در پایان  از دانشجویان پذیرایی به عمل آمد.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه پانزدهم مهر 1391ساعت 19:12  توسط   | 

اولین جلسه هیئت متوسلین به قمر بی هاشم علمی کاربردی در ترم پاییز 91 به روایت تصویر

از کلیه دانشجویان عزیز  استدعا می شود که به منظور ارتقاء سطح جلسات هیئت در حتی الامکان با تشریف فرمایی خود باعث زینت بخشیدن به این مجلس و محفل گردند و هم چنین از اساتید ارجمند گرامی آقایان احسان زرگر استاد کامپیوتر سید محمد موسوی استاد فیزیک و یوسف زرگر استاد ریاضی که با حضور در جلسات هیئت زینت بخش این جلسات هستند به مصداق "من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق "کمال تقدیر و تشکر می شود.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه دوازدهم مهر 1391ساعت 18:54  توسط   | 

اولین جلسه هیئت متوسلین به قمر بی هاشم علمی کاربردی در ترم پاییز 91

این جلسه در منزل آقای مرتضی زرگر دانشجوی حقوق پودمان 5 برگزار گردید در ابتدا دعای توسل توسط آقایان حمید زرگر و نجم الدین نایب قرائت و سپس آموزش قرآن توسط آقای علوی و پس از آن ارائه مباحث حقوقی توسط آقای عسکری صورت گرفت. جلسه هفته آینده در منزل استاد آقای موسوی برگزار می گردد .
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه دهم مهر 1391ساعت 20:29  توسط   | 

فارغ التحصیلی اولین گروه از دانشجویان حقوق در مقطع کاردانی علمی کاربردی خور

آخرین کلاس از اولین گروه رشته حقوق قضایی گرایش علوم ثبتی در تاریخ 9/7/91 در محل ساختمان دانشگاه با حضور دانشجویان برگزار گردید در پایان از دانشجویان پذیرایی به عمل آمد .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه نهم مهر 1391ساعت 21:57  توسط   | 

پیام تبریک به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس

بسم الرب الشهدا  و الصدقین...

هفته دفاع مقدس ، یادآور افتخارات ، شهامت ها ، رشادت ها و شهادت ها است . یادآور مردانی که مردانگی آفریدند .

دفاع مقدس، نام‏ آشناترین واژه در قاموس حماسه‏ های عزت آفرین ایران است که خاطرات دلاوری‏های آن، در تاریخ شکوهمند این دیار به یادگار مانده وخواهد ماند .  

ایران هرگز به منظور فزون‏خواهی و قدرت‏طلبی وارد عرصه جنگ نشد، بلکه روحیه حمیت و غیرت فرزندان این آب خاک بود که به تأسی از مولا و سالارشان حضرت حسین بن علی(ع) در تحقق شعار «هیهات منّا الذله» کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلّت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند .

یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، فرهنگ سازی است. در دفاع مقدس جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی‏ها و ایثارگری‏های خود، آیین و مرامی را بنیان نهادند که ایثار و شهادت به عنوان فرهنگی ارزشی و ارزشی فرهنگی همه جریان‏ها و مسائل دیگر را تحت الشعاع قرار داده .
دفاع مقدس زمینه ساز فرهنگ مقدسّی شد که طریق اتّصال به ملکوت را هموار کرد .

دفاع مقدس احیا کننده خودباوری مردمی بود که آنان بار دیگر با اعتماد به نفس، تار و پود اسارت وابستگی را گسستند و با تلاش و همت حركت قطار پيشرفت و توسعه ايران اسلامي را بواسطه نهضت تولید علم شدت بخشیدند و قله های رفیع علم و دانش را فتح نموده  تا شاهد عزّت و عظمت کشورشان باشند .

فرا رسیدن هفته دفاع مقدس که نمودار مجموعه ای از برجسته ترین افتخارات ملت ایران در دفاع از مرزهای میهن اسلامی و جانفشانی دلاورانه در پای پرچم برافراشته اسلام و قرآن است را به ساحت مقدس حضرت بقیة ا... الاعظم (عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت ا... العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)و ملت شهید پرور ایران اسلامی تبریک عرض نموده و از خداوند متعال توفیق ادامه راه شهیدان جنگ تحمیلی را  برای خود و همگان مسألت می کنم


+ نوشته شده در  یکشنبه دوم مهر 1391ساعت 13:56  توسط   | 

هیئت متوسلین به قمر بنی هاشم دانشگاه علمی کاربردی خوروبیابانک

به گزارش لابی نیوز:دعای روح بخش کمیل هیئت متوسلین به قمربنی هاشم دانشگاه علمی کاربردی خوروبیابانک این هفته در فرخی منزل آفای رجبعلی عسکری استاد دانشکاه علمی کار بردی برگزار گردید.

این مراسم بانوای دلنشین مداح اهلبیت جناب آفای مقیمی کارمند دادگاه خور همراه بود ودر آخر از تمامی میهمانان گرامی پذیرایی به عمل آمد.

تصاویر بیشتر در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت 1391ساعت 21:52  توسط   | 

گزارش و تصاویر همه گروه های سیاسی و معتمدین شهر فرخی در منزل امام جمعه معزز

سلام به گزارش فروی نیوز پنج شنبه شب دیدار جمع زیادی از مردم ولایت مدار شهر فرخی با امام جمعه معزز شهر فرخی حضرت حجت الاسلام المسلمین حاج شیخ محسن شیخی در منزل ایشان برگزار گردید.

در این دیدار صمیمی که با حضور ده ها نفر از عموم مردم و علاقمندان به ولایت در منزل حاج آقای شیخی برگزار گردید ابتدا آقای رجیعلی عسکری ضمن تشکر از حضور همشهریان در این جلسه، از محضر امام جمعه معزز نیز به خاطر زحمات و تلاش های خالصانه اشان در امور مختلف شهر بویژه نمازجمعه تشکر نمودند و اعلام کردند که در این مسیر همه مردم شهر با هر سلیقه و تفکری در مسیر پیروی از امام جمعه و نماینده مقام معظم رهبری در یک خط هستند و اجازه نخواهیم داد کوچکترین خدشه ای به این جایگاه رفیع و شخص ایشان وارد شود. در ادامه آقای عسکری ضمن اعلام درخواست عموم مردم فرخی در مورد بخش شدن فرخی از امام جمعه محترم تقاضا کردند پیگیر مطالبات به حق مردم بوده و مردم نیز پشت سر ایشان بوده و از ایشان حمایت کرده و پیگیر این امر خواهند بود.

در ادامه جلسه حاج آقای شیخی ضمن تشکر از لطف همشهریان به خاطر حضور در منزلشان، اعلام فرمودند که با تمام توان در خدمت مردم هستند و در مسیر خدمت رسانی تمام توان خود را به کار خواهند گرفت، ایشان ضمن ابراز ناخرسندی از برخی حرکات صورت گرفته در هفته های اخیر اعلام فرمودند باید مردم با اتحاد و همدلی به پیگیری مطالبات خود بپردازند و در این مسیر از تفرقه و نفاق(که از بیرون هدایت می شود) به شدت بپرهیزند. چرا که نتیجه تفرقه چیزی جز عقب افتادن پیشرفت شهر و ایجاد کدورت نیست. ایشان ضمن بیان اینکه نماز جمعه شهر فرخی در سطح استان اصفهان زبانزد مسئولین است و حتی در جلسه ای حاج اقای تقوی(رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور) نیز از نمازجمعه فرخی و حضور پرشور و مثال زدنی مردم در این نماز پرشکوه به نیکی یاد کرده اند، از عموم مردم درخواست نمودند قدر این نعمت الهی را که به برکت خون شهدا و انقلاب و همچنین دعای خیر مردم بدست آمده را بدانند و نگذارند برخی افراد با برخی حرکتها این جایگاه را مورد هدف قرار دهند چرا که افراد در پست ها و جایگاهها عوض می شود و آنچه می ماند خود این جایگاه هاست که باید قداست آن حفظ گردد.

حاج آقای شیخی در ادامه به خواسته به حق مردم در مورد بخشداری فرخی اشاره فرمودند و بیان داشتند باید در سایه وحدت و همدلی و یکپارچگی این حق مسلم را از راه های قانونی پیگیری نمایند و در این مسیر همه مردم و مسئولین باید با یکدیگر همکاری و همفکری نمایند و از تمام ظرفیتهای موجود نهایت استفاده را ببرند.

ایشان در پایان ضمن تشکر مجدد از همه حاضران در جلسه اعلام فرمودند برای پیگیری مطالبات به حق مردم تمام تلاش خود را به کار خواهند برد و از مردم نیز تقاضا فرمودند وحدت و همدلی خود را حفظ و تقویت نمایند تا در پرتو این وحدت، پیگیری مطالبات مردمی با سرعت و قدرت بیشتری ادامه پیدا کند.

در پایان مراسم در فضایی صمیمی مردم و بویژه جوانان از حاج آقای شیخی به خاطر همه زحماتشان تشکر نمودند.

+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت 1391ساعت 21:49  توسط   | 

برگزاری مراسم روز معلم از طرف دانشگاه علمی کاربردی خوروبیابانک

همایش بزرگداشت روز معلم به همت دانشگاه علمی کاربردی و پیام نور خور در سال آمفی تئاتر خور برگزار شد در این هماش آقای عسگری به مناسبت روز معلم سخنانی رو مطرح نمودند و در ادامه با برگزاری موسیقی سنتی و میان پرده های طنز و در آخر با اهدا جوایز از استادان دانشگاه پیام نور و عل�[متن کامل خبر وعکسها در ادامه مطلب]

+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم اردیبهشت 1391ساعت 19:55  توسط   | 

معرفی مرکز آموزش علمی کاربردی خوروبیابانک

+ نوشته شده در  شنبه بیستم اسفند 1390ساعت 14:29  توسط   | 

برگزاری جشن دانشجویی اسفند 90

این جشن که به همت معاونت دانشگاه علمی و کاربردی آقای عسگری برگزار شد که جمعی از دانشجویان علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور حضور داشتند

در این جشن برنامه های متعددی از قبیل میان پرده طنز،اجرای گروه موسیقی سنتی ،مسابقه و برنامه متعدد شادی اجرا شد

آقای عسگری در گفتگو با پایگاه خبری گفت:این برنامه برای تنوع دانشجویان و بیرون آمدن از غم های خود و شاد بود آنها برگزار شد و همچنین برای دانشجویان غیر بومی که لحظه ای را شاد باشن گفت همانگونه که برنامه های عذاداری ما داریم باید مراسم شاد و متنوعی هم داشته باشیم و در آخر این جشن از کارمندان ،استادان ،هنرمندان و تمامی کسانی که برای برگزاری این جشن تلاش نموند با دادن هدیه ای به پایان رسید.

بقیه عکس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه پانزدهم اسفند 1390ساعت 21:6  توسط   |